Unvan: Uzman Psikolog, Çift ve Aile Terapisti, ICEEFT sertifikalı Duygu Odaklı Çift Terapisti
Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Çift ve Aile Terapisti Yüksek Lisans)
Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile
Terapi Eğitimi ve Yönelim: Sistemik Terapi, Duygu Odaklı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi
Verdiği Hizmetler: Online (Uzaktan) ve Yüz yüze Danışmanlık

Birce Bingöl, psikoloji lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi’nde yapmıştır, yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini 2019 yılında Özyeğin Üniversitesi tam burslu olarak Çift ve Aile Terapisi Programı’nda tamamlamıştır.

Eğitim süresi boyunca araştırma ve ders asistanı olarak görev almıştır. İlgi duyduğu çalışma alanları arasında ortak değişim mekanizmaları ve psikoterapi süreci yer almaktadır. 2017 yılında ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy) tarafından onaylı ve Kyriaki Polychroni’nin eğitmenliğinde Duygu Odaklı Çift Terapisi Sertifika Programı’nda eğitim almıştır. Şu anda Türkiye’de ICEEFT sertifikalı üç Duygu Odaklı terapistten biridir. ICEEFT onaylı Duygu Odaklı Terapi Süpervizörü olmak üzere çalışmaktadır. 

Yüksek Lisans yıllarında Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezinde stajyer psikoterapist olarak birey, çift ve aileler ile psikoterapi seansları gerçekleştirdi.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi bünyesinde stajyer psikoterapist olarak çiftlerle ve kemik iliği kanseri teşhisi almış çocuklar ve aileleri ile stajyer psikolog olarak aile terapisi çalışmaları yaptı. 
Galip Öztürk Sevgi Evleri’nde oyun terapisti olarak görev aldı.
Şu anda Bütün Psikoloji bünyesinde birey, çift ve aileler ile yüz yüze ve online (çevrimiçi) psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.